Otevírací doba studia: Po-Ne vždy po předchozí domluvě od 8:00 - 20:00. Schůzky na studiu, u klienta i na stavbě vždy po předchozí domluvě v kterýkoliv den včetně svátků a víkendů. Volejte na +420 731 913 531.

Co je to teplota chromatičnosti?

 

Viditelné spektrum lidského oka je 390nm až 780nm. Klasické žárovky vyzařují celé toto spektrum. U LED diod je tomu jinak. Využívají se dva druhy míchání bílé barvy, spektrum však není celé. To má poté vliv na index podání barev. Vlivem podílů vyzařované modré složky se poté mění teplota chromatičnosti jednotlivých zdrojů.

teplota chromaticnosi

Led světelné zdroje nabízíme v provedení od 2200 K do 6200 K. Od nejteplejší ( do červena) po nejstudenější bílé ( do modré barvy)

Teplé bílé světlo - do 3000 K doporučujeme využít v místnostech ve kterých trávíme čas před spaním a potřebujeme dosáhnout pocitové pohody - ložnice, dětský pokoj a obývací pokoj, popř. chodby a kuchyně.

Neutrální bílé světlo - 4200 K popř. studené bílé světlo lze využít tam kde potřebujeme dosáhnout vyšší osvětlenosti - pracovní plocha v kuchyni, osvětlení zrcadla, popř. i osvětlení garáže a domácí dílny.

Jaké má světlo vliv na Vaši psychickou pohodu a zdraví ? 

 Nepomohl Vám článek? Potřebujete pomoci a poradit s osvětlením domů, bytu nebo firmy?

Neváhejte a kontaktujte nás na obchod@inov.cz a tel: +420 731 913 531

 

 

Zpět do obchodu