Otevírací doba studia: Po-Ne vždy po předchozí domluvě od 8:00 - 20:00. Schůzky na studiu, u klienta i na stavbě vždy po předchozí domluvě v kterýkoliv den včetně svátků a víkendů. Volejte na +420 731 913 531.

Index podání barev - CRI,Ra

Index podání barev (Ra, CRI) udává vliv světelného zdroje na barevný vjem osvětlovaného tělesa. Je odstupňován od 1 do 100, přičemž Ra = 100 dosahuje rozptýlené denní světlo popř. klasická žárovka. 

Vzhledem k technologii LED světelných zdrojů a jejich spektrálních vlastností se setkáváme u kvalitních a běžných LED svítidel Ra = > 80. Pro lepší podání barev lze zakoupit speciální LED svítidla s Ra blížícím se k 90 a více. Pro běžné osvětlování v kancelářích a domácnostech jsou běžně dostupná LED svítidla a jejich podání barev dostačující.

Indexu podání barev bychom měli věnovat větší pozornost v případě profesionálního osvětlení obchodů - oblečení, potraviny.

cri_podání barev

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení